|
Member Login
Toggle navigation
Home
About Us
About District 5520
District 5520 Information
Policies and Procedures Manual
RI District 5520 Bylaws
Financial Review District 5520
District 5520 Strategic Plan 23-24
D5520 Ambassadors
District Master Calendar
AG/LG Roster
Zone 26/27 Home
Zone 26/27 Calendar
Rotary DEI Statement
Administration
Club Administration
RI Club Officers' Resources
RI Member Access Guide
District Administration
District 5520 Reimbursement Form
AG Training Manual
Speakers Bureau Form
Club Visit Form
Insurance
District Governor Nomination
District Governor Nominee Biography Form
District Governor Nominee Information
District Governor Nominee Form
Foundation
D5520 Foundation Team
Grants
District Grant Information 23-24
Grant Baseline
Grant Agreement
Foundation Financial Plan 23-24
Polio Plus
Polio Plus Information
Polio Plus Form
Membership
Access My Rotary on the RI Website
Membership Training Power Point
Membership Resource Guide
Rotary Club Type Matrix
Rotaract
Public Image
Public Image Home
Our Brand (External Link)
Brand Elements (External Link)
Promote Rotary (External Link)
People of Action (External Link)
Public Image Resource Guide
Youth Programs
RYLA
Youth Exchange
Long Term Application for USA, Canada and Mexico
Optional Document for Section A to allow listing of all Siblings:
Instructions for Sponsor Districts:
Instructions and Tips for Students:
Interact
RYLA Foundation Bylaws
Peace Fellowships
4-Way Essay Contest
4 Way Test Essay Rubric
Additional Links
Youth Protection
Club Resources
Training
Strategic Planning and Innovation
Org Chart
Club Directory
Council of Presidents
Contact Us
District Organization Chart with Photos
Switch to List View
<< Previous Year
Current Year: 2018-2019
Next Year >>
District Governor
Linda Woodward
District Governor
Anthony
District Executives
Gary King
District Governor Elect
Moriarty
Sunny Kellerman
District Governor Nominee
Silver City
Tom Walker
Vice Governor
Albuquerque
Dick Jones
District Operations Advisor
Santa Fe
Donette Wagner
District Executive Secretary
Albuquerque Del Norte
John Gordon
District Treasurer
Albuquerque Del Sol
Debbie LeMon
District Bookkeeper
Albuquerque
Bruce Bortner
District Trainer
Albuquerque Del Sol
Don Powell
District Newsletter Editor
West El Paso
James Cuilty
2018 District Governor Installation Chair
Northeast El Paso
Sonny Brown
RI Presidential Visit Committee Chair
El Paso
Gerri Wootten
2019 District Conference Chair
West El Paso
Carey Beamesderfer
2019 Intl Convention Chair
West El Paso
Daniel Schulte
District Historian
East El Paso
James Cuilty
District Insurance Representative
Northeast El Paso
Lonnie Leslie
District Alumni Chair
Clovis
Rick Akins
District Audit Committee Chair
Rio Rancho Sunrise
Kathie Williams
District Awards Chair
Albuquerque Del Norte
Kit Turpen
District Community Service Chair
Albuquerque Del Sol
Tom Walker
District Council on Legislation Representative
Albuquerque
Dave Anderson
District Finance Chair
Albuquerque Del Norte
Rick Akins
District International Service Chair
Rio Rancho Sunrise
Jim Hatcher
District Membership Chair
Fort Stockton
Earl Greer
District New Generations Chair
Truth or Consequences
Tom Walker
District Nominating Committee Chair
Albuquerque
Sheryl Saavedra
District Public Image Chair
Albuquerque Rio Grande
Dom Bernardi
District Rotary Foundation Committee Chair
Albuquerque
Jimmy Melver
District Sergeant-at-Arms
Northeast El Paso
Donna Pedace
Rotary Friendship Exchange Co-Chair
Albuquerque Del Norte
Regina Guest
Rotary Friendship Exchange Deputy
Albuquerque
Renee Cantin
Rotary Leadership Institute Chair
Truth or Consequences
Andrew Garrison
District Health & Awareness Chair
Albuquerque Rio Grande
Andrew Garrison
District Extension Chair
Albuquerque Rio Grande
Julio Murillo
District 5520-4110 Liaison
El Paso, Camino Real
District Officers and Directors
Doreen Kelsey
Immediate Past District Governor
Albuquerque Del Sol
Assistant/Area Governors
Yale Jones
Lt. Governor North Action Team
Taos-Milagro
Debby Cox
AG North Action Team NA1
Angel Fire
Tom Simon
AG North Action Team NA2
Santa Fe
John Crouch
AG North Action Team NA3
Taos-Milagro
Rhonda Williams
AG North Action Team NA4
Santa Fe Centro Passport Club
Drew Degner
AG North Action Team NA5
San Juan County Rotary
Tony Pino
Lt. Governor Central Action Team
Albuquerque Del Sol
Bruce Bortner
AG Central Action Team CA1
Albuquerque Del Sol
Tony Pino
AG Central Action Team CA2
Albuquerque Del Sol
Donette Wagner
AG Central Action Team CA3
Albuquerque Del Norte
Roger Nagel
AG Central Action Team CA4
Rio Rancho
Scott Stafford
AG Central Action Team CA5
Albuquerque Del Norte
John Drusedum
Lt. Governor East Action Team
Roswell
Veronica Hernandez
AG East Action Team EA1
Carlsbad
Todd Farrell
AG East Action Team EA2
Clovis-High Plains
Carla Spaniel
AG East Action Team EA3
Ruidoso, NM
Marjorie McKenzie
AG East Action Team EA4
Tucumcari
Genie Harshey
AG East Action Team EA5
Alamogordo
Betty Young
AG East Action Team EA6
Roswell
John Drusedum
AG East Action Team EA7
Roswell
Mike Hackett
Lt. Governor South Action Team
El Paso
Martin Gomez
AG South Action Team SA1
El Paso, Camino Real
Lya Jordan
AG South Action Team SA2
Las Cruces
Jimmy Melver
AG South Action Team SA3
Northeast El Paso
Mario Di Gesu
AG South Action Team SA4
Truth or Consequences
Clint Weber
Lt. Governor Southeast Action Team
Marfa
Vicky Carrasco
AG Southeast Action Team SE1
Presidio
Chuck Stephenson
AG Southeast Action Team SE2
Marfa
Deb Walker
AG Southeast Action Team SE3
Hobbs